Zapisy: kurs wspinaczki PZA 30.07-4.08.2018!

Kursy wspinaczkowe w Sokolikach

Kursy wspinaczkowe w Sokolikach

UWGA:  mamy od 30 lipca całe 3 wolne miejsca na kursie 6 dniowym wspinaczki skalnej PZA ! Zapraszamy !

O kursie: kurs wspinaczki skalnej realizuje program szkolenia podstawowego Polskiego Związku Alpinizmu. Daje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki w skałkach, oraz stanowi podstawę do dalszego szkolenia tatrzańskiego. Kurs wspinaczkowy  trwa 6 dni. Odbywa się w Sokolikach. Grupa kursowa liczy 4 osoby. Absolwenci mają zagwarantowane miejsca na szkoleniu taternickim. W opcji również jako kurs 8-miodniowy, wzbogacony o szkolenie do prac wysokościowych lub szkolenie w zakresie autoratownictwa. Kandydaci na kurs wspinaczkowy muszą mieć ukończone min. 12 lat (niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców oraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym dobry stan zdrowia).

Zakwaterowanie w PTTK SzwajcarkaPROGRAM.

Cena 769 zł. Termin: 30 lipca – 4 sierpnia 2018r.  SĄ  WOLNE MIEJSCA, ZAPRASZAMY !! Zapisy

FERRATA kurs wspinaczkowy – zapisy !

Kursy wspinaczkowe. Ferrata na Wodnej Skale

Kursy wspinaczkowe. Ferrata na Wodnej Skale

Zapraszamy na czwartą edycję kursu wspinaczkowego letniego dla turystów wysokogórskich – FERRATA !

O kursie: 4-dniowy kurs wspinaczkowy dla ambitnych turystów, którzy planują samodzielne przejścia via ferrat, chcą pokonywać granie skalne z asekuracją lotną, wchodzić na trudne turystyczne szczyty (via cordata), poruszać w terenie o trudnościach wspinaczkowych II-III UIAA z wykorzystaniem wspinaczkowych technik asekuracyjnych – asekuracji lotnej,, asekuracji stanowiskowej oraz zjazdów na linie.

Doświadczenie wspinaczkowe nie jest wymagane. Kurs odbywa się w Sudetach Zachodnich w Sokolikach, Kruczych Skałach w Karpaczu oraz jeden dzień wspinaczki na ferratach w rejonie Wodnej Bramy w czeskiej części Karkonoszy.
Zakwaterowanie w PTTK Szwajcarka.
Cena 650 zł, w tym: opieka instruktorska, wypożyczony sprzęt oraz ubezpieczenie uczestnika.

Cena miejsca na kursie 650 zł. Termin: od 31 maja do 3 czerwca 2018r.  NADAL SĄ WOLNE  MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy

Kurs wspinaczki w lodzie – luty – ZAPISY !

Kursy wspinaczkowe w lodzie

Kursy wspinaczkowe w lodzie

Miesiąc luty to kalendarzowa pełnia zimy. W tym sezonie warunki zimowe są wyśmienite! Dla chętnych spróbowania wspinaczki zimowej proponujemy 3 dniowy kurs wspinaczki w lodzie a tak naprawdę wspaniałą przygodę na lodospadach w wysokogórskiej scenerii czeskich Karkonoszy, Gór Izerskich !

O KURSIE: Kurs wspinaczki w lodzie to 3 dniowe szkolenie przygotowujące do samodzielnego pokonywania dróg lodowych. Kurs wspinaczki w lodzie odbywa się w zależności od warunków na sudeckich lodospadach – m.in. w czeskiej i polskiej części Karkonoszy oraz w Dolinie Stolpicha w czeskiej części Gór Izerskich. Wymagane minimalne doświadczenie wspinaczkowe na poziomie wstepnym. Grupa liczy maksymalnie 4 osoby + instruktor.Cena: 700 zł

W cenie:
1. Opieka instruktora
2. Wypożyczony sprzęt – czekany techniczne, raki, uprząż, kask itp.

Kursy wspinaczkowe w lodzie

Kursy wspinaczkowe w lodzie

3. Ubezpieczenie

UWAGA: uczestnik wininen posiadać buty wysokogórskie o sztywnej podeszwie przystosowane do raków automatycznych.
Do wspinaczki w stromym lodzie doskonale nadają sie także buty do narciarstwa skiturowego – buty takie są dostępne w wypożyczalniach sprzętu skiturowego.
Noclegi w kwaterach prywatnych lub schroniskach górskich.

Cena 700 zł. Termin: od 9 do 11 lutego 2018r.  NADAL SĄ WOLNE MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy

20 lat Dolnośląskiej Szkoły Wspinaczki !

W dniach 10-12 listopada 2017r. w Rzędkowicach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej miał miejsce tradycyjny Sponton DSW na zakończenie sezonu 2017 – tym razem doszła specjalna okazja do spotkania i świętowania – 20 lecie Dolnośląskiej Szkoły Wspinaczki!

W programie Jubileuszowego Spontonu była wspinaczka na skałach północnej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. A także relacja Krzyśka Wampira Zabłotnego ze wspinaczek w Yosemite National Park Valley w USA.  Ale głównym punktem programu było jubileuszowe podsumowanie 20 lat DSW, był tort i lampka szampana ! A potem karaoke i zabawa do białego rana 🙂
Spontonowiczów tym razem ugościła Iwonka prowadząca Ranczo Pod Wysoką Turnią w Rzędkowicach https://www.facebook.com/ranczopodwysokaturnia/Następny równy jubileusz już za 5 lat – 25 lecie ! Już teraz serdecznie zapraszamy 🙂

Obóz w Dolomitach – nadal wolne miejsca !

Kursy wspinaczkowe w Dolomitach Włoskich.

Kursy wspinaczkowe w Dolomitach.

Zapraszamy do zapisów na obóz wspinaczkowy w Dolomitach włoskich. Jest to niepowtarzalna okazja by pod okiem instruktora wspinaczki podnieść swoje umiejętności wspinaczkowe na strzelistych turniach Dolomitów. Obóz trwa 7 dni, w czasie których uczestnicy pod opieką instruktora zapoznają się ze specyfiką wspinaczki w skale dolomitowej, wyznaczają sobie cele wspinaczkowe i skutecznie je realizują. W programie obozu są także wspinaczki wielowyciągowe do 200-300m długości. Jeden dzień obozu poświęcony jest na aktywny wypoczynek, w czasie którego uczestnicy zwiedzają okolice, ew. zaliczają jedną z licznych ferrat. Grupa liczy max. 8 osób. Cena: 799zł/osobę. W cenie obozu: opieka instruktora, dostęp do sprzętu wspinaczkowego oraz ubezpieczenie. 

Termin: 23-29 lipca 2017r. NADAL SĄ WOLNE MIEJSCA ZAPRASZAMY !! Zapisy  Pobierz ulotkę

Pierwsze Kroki w Skale – Majówka !

Kursy wspinaczkowe Pierwsze Kroki w Skale

Kursy wspinaczkowe Pierwsze Kroki w Skale

Kursy wspinaczkowe Pierwsze Kroki w Skale

Kursy wspinaczkowe Pierwsze Kroki w Skale

Długi majowy weekend to tradycyjny okres przedwakacyjnych weekendowych wyjazdów, proponujemy spędzić jeden z nich w Górach Sokolich, gdzie w dniach 29-30 kwietnia będzie można niezobowiązująco spróbować wspinaczki pod opieką instruktora – zapraszamy na kurs Pierwsze Kroki w Skale!

Kurs „Pierwsze Kroki w Skale” jest przeznaczony dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze ze wspinaniem, ale chcieliby spróbować. Jest to dwudniowa przygoda, w czasie której uczestnicy poznają podstawowe techniki wspinaczkowe, zdobywają niedostępne turystycznie wierzchołki Gór Sokolich, zjeżdżają na linie.
Grupa liczy maksymalnie 6 osób (niepełnoletni za zgodą rodziców). Kurs organizowany jest w cyklu weekendowym.
Zakwaterowanie w PTTK Szwajcarka. Cena 299 zł, w tym: opieka instruktorska, wypożyczony sprzęt oraz ubezpieczenie uczestnika. Zakwaterowanie w PTTK Szwajcarka. ULOTKA.

Cena 299 zł. Termin: od 29 do 30 kwietnia 2017r.  NADAL SĄ WOLNE MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy

Świąteczne i Noworoczne Życzenia !

Noworoczne kursy wspinaczkowe

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się powitania Nowego Roku 2017r. zespół Dolnośląskiej Szkoły Wspinaczki składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim naszym klientom – obecnym i przyszłym – spędzenia świątecznego czasu w gronie rodzinnym, wśród najbliższych i przyjaciół, oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. My także obiecujemy, iż postaramy się by nadchodzący Nowy Rok był jeszcze atrakcyjniejszy i pełen pozytywnych emocji – górskich i wspinaczkowych emocji ! Wszystkiego najlepszego !

Obóz i kurs w Tajlandii 2017r. zapisy!

Kursy wspinaczkowe w Tajlandii

Kursy wspinaczkowe w Tajlandii

Niniejszym anonsujemy pierwszą pilotażową edycję obozu/kursu wspinaczki po drogach sportowych w Ton Sai w Tajlandii. 

O kursie/obozie wspinaczkowym:

Chcesz spędzić świetny wyjazd wspinaczkowo-chilloutowo-podróżniczy ze swoją rodziną lub przyjaciółmi? Chcesz się w tym czasie dużo powspinać w miłymtowarzystwie lub ukończyć kurs wspinaczkowy? A jak to może wyglądać w egzotycznej Tajlandii ? Wolno sączony zimny shake ze świeżo wyciśniętych owoców, muzyka, widok zachodzącego czerwonego słońca nad rajskimkrajobrazem piaszczystej plaży i gorącego morza. To właśnie dla tego niepowtarzalnego klimatu Tajlandii zjeżdżają się tutaj wspinacze z całego świata.
Miejsce idealne również dla par w których jedna osoba się nie wspina oraz rodzin. 

Kursy wspinaczkowe w Tajlandii

Kursy wspinaczkowe w Tajlandii

 
Tonsai Beach – Krabi – Tajlandia – to
– idealne miejsce dla wspinaczy ale też dla rodzin,
– wyśmienita kuchnia,
– 5m do plaży, a wspinanie prosto z piasku,
– deep water solo (wspinanie nad wodą bez asekuracji),
– zwiedzanie, wczuwanie się w klimat Azji,
– świetna ekipa,
– stała opieka instruktora PZA,
– słońce, kajaki, nurkowanie i piękna natura!
 
OFERTA:
Kurs/obóz wspinania po drogach ubezpieczonych, w tym po drogach wielowyciągowych.
 
Całkowity czas trwania – 15 dni
 
Ilość osób: minimum 4.
 
Kursy wspinaczkowe w Tajlandii

Kursy wspinaczkowe w Tajlandii

Cena: 2500 zł + przelot ok. 2000zł

 
W cenie:
 
1. noclegi w bungalowach 2 osobowych z bambusa z łazienka i aneksem kuchennym
2. transfer na miejscu,
3. opiekę instruktora, pomoc w załatwianiu wszystkich spraw – organizacyjnych, zwiedzanie – instruktor leci i cały wyjazd spędza z grupą,
4. kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych (kurs wspinania sportowego) lub po drogach wielowyciągowych,
5. sprzęt wspinaczkowy,
6. pełny dzień deep water solo.
 
Terminy: 14-28 stycznia 2017
 
Rezerwacja i informacje na temat kursu/obozu:
 
Krzysztof Zabłotny tel.: 600 243 955

 

Cena miejsca na kursie/obozie 2500 zł + przelot.  Termin: od 14 do 28 stycznia 2017r.  NADAL SĄ WOLNE  MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy

Kursowicze wrócili z Dolomitów !

Kursy wspinaczkowe w Dolomitach. Cinque Torri.

Kursy wspinaczkowe w Dolomitach. Cinque Torri.

Kursy wspinaczkowe w Dolomitach.

Kursy wspinaczkowe w Dolomitach.

30 lipca zakończył się pierwszy w bieżącym roku turnus kursu wspinaczki skalnej w Dolomitach Ampezzańskich we Włoszech. W czasie 7 dni kursowicze pod instruktorskim okiem Piotra „Pitera” Jaśkiewicza oraz Aleksandry Ballady (RockYourBody) zaprzyjaźnili się ze wspaniałym skalnym światem Dolomitów – od strzelistych turni Cinque Torri, poprzez gładzie ścian Sass De Stria, przewieszenia Landro. Poziom pokonywanych trudności sięgnął VI+ – na drogach sportowych, oraz IV/IV+ na drogach z asekuracją sportową. Bazą wypadową była Cortina d’Ampezzo – mimo iż miejsca wspinaczkowe są odległe od Cortiny o około 10-14 km, to jednak komfort miejscowych campingów rekompensował tę niedogodność.  Bliskość restauracji serwujących tradycyjną pizzę i wina włoskie tez nie była bez znaczenia. Grupa kursowiczów zapowiada powrót do Cortiny już w 2017r. – tym razem jako uczestnicy obozu wspinaczkowego ! Zapraszamy na kurs wspinaczki skalnej i obóz wspinaczkowy w następnym sezonie 2017r. !

Video-migawki z majowego Spontonu DSW :)

Załączamy Video-Migawki filmowe z Jurajskiego Spontonu DSW – czyli wspinaczkowej integry odbywającej się w dniach 19-22 maja 2016r. na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Frekwencja dopisała – dojechały 23 osoby – byli nasi byli i przyszli absolwenci DSW, czyli po prostu świetna okazja by się spotkać lub poznać Królowała wspinaczka ale nie zabrakło wspólnego ogniska i quizów z upominkami. Było bardzo sympatycznie, na uwagę zasługuje także niezwykła gościnność Pani Anety Łapaj która ugościła Spontonowiczów w swoich komnatach w Agroturystyce w Rzędkowicach  🙂

Kurs wspinaczki 26-29 maja, zapisy !

Kursy wspinaczkowe po drogach ubezpieczonych

W dniach 26-29 maja można skorzystać z 4 dniowego kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych wg programu Polskiego Związku Alpinizmu. Nadal mamy 2 wolne miejsca !

O kursie: – kurs daje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki w skałkach – na tzw. wędkę i z dolną asekuracją po drogach wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne. Daje również podstawy do korzystania z obiektów sztucznych. Kurs trwa 4 dni. Odbywa się w Sokolikach – skałkach koło Jeleniej Góry. Grupa kursowa liczy 4 osoby. Zakwaterowanie w PTTK Szwajcarka. Terminy od kwietnia do października. Kandydaci na kurs muszą mieć ukończone 12 lat (niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców oraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym dobry stan zdrowia). PROGRAM.

Cena 529 zł. Termin: od 26 do 29 maja 2016r.  NADAL SĄ WOLNE  2 MIEJSCA, ZAPRASZAMY !!  Zapisy

Kanał video DSW na You Tube, zapraszamy !


YouTube

Śpieszymy donieść, że uruchomiliśmy kanał Dolnośląskiej Szkoły Wspinaczki na stronie serwisu YouTube. Obecnie zamieszczone są dwa filmy relacje z Dolomitów, traktując to jako skromny początek , będziemy ambitnie wzbogacać ten zasób o następne materiały filmowe. Zapraszamy do subskrypcji !

SPONTON – Integra DSW zapraszamy !

Event integracyjny czyli kursy wspinaczkowe na wesołoWspinaczkowa koleżeńska „integra” w Mniszkowie koło Janowic Wielkich adresowana do absolwentów naszej Szkoły i nie tylko 😉  W programie: wybór starosty Integry i opracowanie programu Integry 🙂 Ponadto wspinaczka na skałach Rudaw Janowickich – forma – dowolna i niezobowiązująca 😉 Warsztaty wspinaczkowe prowadzone przez DSW-owych „instruktorów”- wspinaczka w rysach – czyli jak zaklinować SIĘ – poprowadzi Krzysiek Wampir Zabłotny, warsztaty linowe – ratownictwo i autoratownictwo – poprowadzą Tomasz Kliś i Piotr Piter Jaśkiewicz, „Vernisage” – czyli wieczorna impreza na parkiecie Stodoły w kompleksie Fundacji Czarodziejska Góra, także wspomnienia pokazy zdjęć i filmów z wyjazdów i wypraw. Noclegi 33 miejsca noclegowe na poddaszu budynku Stodoły Fundacji Czarodziejska Góra Koszt noclegu 25zł/osobę/noc, do kosztów sprawy składkowe związane z imprezą – czyli na popitkę i zagryzienia 🙂 IMPREZA planowana BEZ WZGLĘDU NA POGODĘ !!!

Termin: 6-8 listopada 2015r. NADAL SĄ WOLNE MIEJSCA ZAPRASZAMY !! Więcej informacji i zapisy

Kurs wspinaczki skalnej 1-6 VI – 2 miejsca !

Kursy wspinaczkowe w Sokolikach

Kursy wspinaczkowe w Sokolikach

Czerwiec to pierwszy letni miesiąc, 1-6 czerwca to pierwszy letni termin to by skorzystać z naszego flagowego szkolenia – 6 dniowego kursu wspinaczki skalnej wg programu Polskiego Związku Alpinizmu. Nadal mamy wolne miejsca !

O kursie: kurs wspinaczki skalnej realizuje program szkolenia podstawowego Polskiego Związku Alpinizmu. Daje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki w skałkach, oraz stanowi podstawę do dalszego szkolenia tatrzańskiego. Kurs wspinaczkowy  trwa 6 dni. Odbywa się w Sokolikach. Grupa kursowa liczy 4 osoby. Absolwenci mają zagwarantowane miejsca na szkoleniu taternickim. W opcji również jako kurs 8-miodniowy, wzbogacony o szkolenie do prac wysokościowych lub szkolenie w zakresie autoratownictwa. Kandydaci na kurs wspinaczkowy muszą mieć ukończone min. 12 lat (niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców oraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym dobry stan zdrowia).

Zakwaterowanie w PTTK SzwajcarkaPROGRAM.

Cena 750 zł. Termin: od 1 do 6 czerwca 2015r.  NADAL SĄ WOLNE  2 MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy

Weekendowy kurs wspinaczkowy !

Kurs wspinaczkowy w Górach Sokolich

Kurs wspinaczkowy w Górach Sokolich

Niniejszym anonsujemy pierwszą edycję kursu wspinaczki skalnej PZA w trybie weekendowym już od 18 kwietnia 2015r. Deficyt urlopowy nie jest już problemem ! Kurs można zaliczyć na 3 weekendowych sesjach. 

O kursie: kurs wspinaczki skalnej realizuje program szkolenia podstawowego Polskiego Związku Alpinizmu. Daje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki w skałkach, oraz stanowi podstawę do dalszego szkolenia tatrzańskiego. Kurs wspinaczkowy  trwa 6 dni. Odbywa się w Sokolikach. Grupa kursowa liczy 4 osoby. Absolwenci mają zagwarantowane miejsca na szkoleniu taternickim. W opcji również jako kurs 8-miodniowy, wzbogacony o szkolenie do prac wysokościowych lub szkolenie w zakresie autoratownictwa. Kandydaci na kurs wspinaczkowy muszą mieć ukończone min. 12 lat (niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców oraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym dobry stan zdrowia).

Zakwaterowanie w PTTK SzwajcarkaPROGRAM.

Cena 710 zł. Termin: od 18 kwietnia 2015r. Kurs w trybie WEEKENDOWYM !! NADAL SĄ WOLNE  MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy

Zakończenie sezonu letniego 2014r.

Kursy wspinaczkowe w Sokolikach

Kursy wspinaczkowe w Sokolikach

Kursy wspinaczkowe w Sokolikach

Kursy wspinaczkowe w Sokolikach

Tegoroczny październik uraczył nas słoneczną – niemal letnią – aurą. Wraz z dniem 11 X zakończyliśmy sezon letnich kursów i obozów wspinaczkowych w 2014r. Niemal 200 naszych klientów zaufało naszemu doświadczeniu i fachowości, i pod naszym okiem wprawiali się w arkana wspinaczek skałkowych i wysokogórskich – od greckiego Kalymnosu, poprzez Tatry Słowackie, Góry Sokole po Dolomity Włoskie i Alpy Oetztalskie. Zakończenie sezonu letniego nie oznacza bynajmniej naszej bierności – już listopadzie instruktorzy DSW ruszają na rekonesans. Celem jest zapoznanie się i ofertowe udostępnienie naszym klientom nowych rejonów wspinaczkowych. Nie zdradzając szczegółów – ma być i wysokogórsko i skałkowo i ciepło i także nad ciepłym morzem 🙂 !  Zapraszamy na kursy i obozy letnie w sezonie 2015 ! A w tak zwanym międzyczasie zapraszamy także na szkolenia zimowe 🙂

Czerwcowy kurs weekendowy !

Mikołaj tuz pod szczytem Krzywej Turni.

Niniejszym anonsujemy nastepną – trzecią – edycję kursu wspinaczki skalnej PZA w trybie weekendowym już od 7 czerwca 2014r.  Deficyt urlopowy nie jest już problemem ! Kurs można zaliczyć na 3 weekendowych sesjach. 

O kursie: kurs wspinaczki skalnej realizuje program szkolenia podstawowego Polskiego Związku Alpinizmu. Daje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki w skałkach, oraz stanowi podstawę do dalszego szkolenia tatrzańskiego. Kurs trwa 6 dni. Odbywa się w Sokolikach. Grupa kursowa liczy 4 osoby. Absolwenci mają zagwarantowane miejsca na szkoleniu taternickim. W opcji również jako kurs 8-miodniowy, wzbogacony o szkolenie do prac wysokościowych lub szkolenie w zakresie autoratownictwa. Kandydaci na kurs muszą mieć ukończone min. 12 lat (niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców oraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym dobry stan zdrowia).

Zakwaterowanie w PTTK SzwajcarkaPROGRAM.

Cena 750 zł. Termin: od 7 czerwca 2014r. Kurs w trybie WEEKENDOWYM !! NADAL SĄ WOLNE DWA MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy

Obozowicze wrócili z Kalymnos !

Kalymnos. Magda na wspinaczce na drodze wielowyciągowej.

Kalymnos. Magda na wspinaczce na drodze wielowyciągowej.

Kalymnos. Pożegnalny wieczór na plaży z widokiem na Telendos.

Kalymnos. Pożegnalny wieczór na plaży z widokiem na Telendos.

9 kwietnia zakończyła się pierwsza edycja obozu wspinaczkowego na greckiej wyspie Kalymnos. Kalymnos – niewielka wyspa na Morzu Egejskim w pobliżu południowo-zachodnich wybrzeży Turcji stanowi popularny od kilku raj wspinaczkowy. To miejsce obowiązkowe dla ambitnych wspinaczy skalnych świata. Kilka tysięcy dróg wspinaczkowych – od sportowych jedno wyciągówek po drogi o długościach liczonych wieloma wyciągami, do tego śródziemnomorski klimat i morska bryza łagodząca upalną aurę, cieszące oko nadmorskie krajobrazy stanowi o wyjątkowości tego rejonu. Co roku Kalymnos szczególnie ożywa w trakcie corocznej imprezy The North Face Kalymnos Climbing Festival – wyspa staje się na kilka dni swoistą mekką przyciągającą wspinaczy skalnych z całego świata.

Uczestnicy obozu wspinaczkowego: Łucja, Magda, Agata, Jacek i Mikołaj – w ciągu 6 dni pobytu na Kalymnos zaprzyjaźnili się ze wspaniałym wspinaczkowym rajem wyspy Kalymnos. Wspinaczki na drogach sportowych szczególnie wielowyciągowych wywarły wielkie wrażenie i dostarczyły pozytywnych emocji 🙂 Kalymnos jest wyjątkowe ! Wieczory z  lampką wina na tarasie z widokiem na wyspę Telendos dopełniały te emocje. Z pewnością wrócimy na Kalymnos – już we wrześniu 2014 r. ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW !  

Majowy kurs weekendowy !

Mikołaj tuz pod szczytem Krzywej Turni.

Niniejszym anonsujemy nastepną – drugą – edycję kursu wspinaczki skalnej PZA w trybie weekendowym już od 10 maja 2014r.  Deficyt urlopowy nie jest już problemem ! Kurs można zaliczyć na 3 weekendowych sesjach. 

O kursie: kurs wspinaczki skalnej realizuje program szkolenia podstawowego Polskiego Związku Alpinizmu. Daje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki w skałkach, oraz stanowi podstawę do dalszego szkolenia tatrzańskiego. Kurs trwa 6 dni. Odbywa się w Sokolikach. Grupa kursowa liczy 4 osoby. Absolwenci mają zagwarantowane miejsca na szkoleniu taternickim. W opcji również jako kurs 8-miodniowy, wzbogacony o szkolenie do prac wysokościowych lub szkolenie w zakresie autoratownictwa. Kandydaci na kurs muszą mieć ukończone min. 12 lat (niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców oraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym dobry stan zdrowia).

Zakwaterowanie w PTTK SzwajcarkaPROGRAM.

Cena 750 zł. Termin: od 10 maja 2014r. Kurs w trybie WEEKENDOWYM !! NADAL SĄ WOLNE DWA MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy

Wiosenne intro – kurs weekendowy !

Mikołaj tuz pod szczytem Krzywej Turni.

Wiosenne intro wspinaczkowe – już w kwietniu zaczynamy w Sokolikach – pierwszy turnus kursu wspinaczki skalnej PZA w trybie weekendowym już od 5 kwietnia 2014r.  Deficyt urlopowy nie jest już problemem ! Kurs można zaliczyć na 3 weekendowych sesjach. 

O kursie: kurs wspinaczki skalnej realizuje program szkolenia podstawowego Polskiego Związku Alpinizmu. Daje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki w skałkach, oraz stanowi podstawę do dalszego szkolenia tatrzańskiego. Kurs trwa 6 dni. Odbywa się w Sokolikach. Grupa kursowa liczy 4 osoby. Absolwenci mają zagwarantowane miejsca na szkoleniu taternickim. W opcji również jako kurs 8-miodniowy, wzbogacony o szkolenie do prac wysokościowych lub szkolenie w zakresie autoratownictwa. Kandydaci na kurs muszą mieć ukończone min. 12 lat (niepełnoletni za pisemną zgodą rodziców oraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającym dobry stan zdrowia).

Zakwaterowanie w PTTK SzwajcarkaPROGRAM.

Cena 710 zł. Termin: od 5 kwietnia 2014r. Kurs w trybie WEEKENDOWYM !! NADAL SĄ WOLNE DWA MIEJSCA,  ZAPRASZAMY !! Zapisy