Obóz skiturowy Pilsko

Obóz skiturowy

Obóz skiturowy

WYJAZD SKITUROWY do mekki polskiego freeridu
?Umiesz jeździć na nartach zjazdowych, i zacząłeś już przygodę ze skituringiem, chciałbyś kontynuować to ten wyjazd jest dla Ciebie ?
?Miejsce: Pilsko & Romanka & Rysianka, Beskid Żywiecki miejsce startu e miejsce wg uzgodnienia z instruktorem prowadzącym
?Program:
➡️Zajęcia w terenie:
✔️1 dzień intensywnego freeridu przywyciągowego – posiłkujemy sie wyciągami ew. z opcją kilkusetmetrowego podejścia na fokach – doskonalimy umiejętności jazdy poza trasowej wyniesione z kursu Skiturowe ABC.
✔️2 dni skitouringu w rejonie Pilska oraz do Romanki i Rysianki – doskonalenie umiejętności wyniesionych z kursu Skiturowe ABC w zakresie podchodzenia na nartach – taktyka podejścia, nawroty, oraz w zakresie zjazdu – taktyka zjazdu w wolnym terenie, planowanie, pokonywanie utrudnień.
➡️Zajęcia na kwaterze –
✔️ planowanie trasy, posługiwanie sie aplikacjami mapowymi typu locus, mapy.cz, uwzględnianie w planowaniu fizjografii terenu, oraz prognozowanej aury, taktyka działania w wolnym terenie,
✔️łączność w terenie, posługiwanie sie krótkofalówkami,
✔️sytuacje awaryjne- czyli co zrobić gdy foka sie nie klei, problemy z wiązaniami i dodatkowe powody, dla których warto mieć w terenie termos z gorącym napojem ?
➡️Porady sprzętowo-zakupowe, jak dobrać sprzęt skiturowy itp.
➡️ Fakultatywnie – wstęp do lawinowego ABC – obsługa detektora, ogólne zasady postępowania w przypadku zasypania innej osoby.

Cena:

➡️1099zł/osobę – grupa 2-osobowa
➡️949zł/osobę – grupa 3-osobowa-
➡️799zł/osobę – grupa 4-6 osobowa-

Terminy:  24-25.02.2024r.  / 2-3.03.2024r.

Cennik / Terminy / Rezerwacja/