Kurs wspinaczki skalnej PZA w Chorwacji

Kursy wspinaczkowe w Chorwacji

Kursy wspinaczkowe w Chorwacji

Kurs pełny wspinaczki skalnej realizuje program szkolenia podstawowego Polskiego Związku Alpinizmu. Daje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki w skałkach, oraz stanowi podstawę do dalszego szkolenia tatrzańskiego. Kurs trwa 7 dni. Odbywa się na wapiennych skałach w rejonie Paklenicy, Vaganacu oraz w rejonie Stogaj na wyspie Pag w Chorwacji.

Paklenica – to chorwacki raj wspinaczkowy położony w górach Velebit nad morzem Adriatyckim. Bliskość Adriatyku sprawia, że można się tutaj przyjemnie zrelaksować. Paklenica to rejon wspinaczkowy niemalże dla wszystkich. Od rodzin z dziećmi chcących się powspinać na drogach wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne, po osoby szukające wyzwań w postaci dróg wielowyciągowych. 
Stogaj na wyspie Pag: stosunkowo nieduży rejon wspinaczkowy z charakterystycznym akcentem w postaci 60 metrowej wysokości wolnostojącej turni – Stogaj, położony nad malowniczą zatoką. Tutejszy wapień charakteryzuje się bardzo dobrym tarciem, oferuje wspinaczki po drogach wyposażonych w stałe punkty asekuracyjne jedno i dwu wyciągowe. W pobliżu przepiękna dzika plaża.
Vaganac – rejon wspinaczkowy sąsiadujący z Paklenicą. Oferuje wspinaczki na drogach ze stałymi punktami asekuracyjnymi i drogach z asekuracja własną.

Grupa kursowa liczy 4 osoby.  Kandydaci na kurs muszą mieć ukończone 18 lat .Zakwaterowanie: kwatery w Starigradzie-Paklenicy lub w okolicy. Termin: 28 kwietnia – 4 maja 2024. PROGRAM.

Cennik / Terminy / Rezerwacja/ Voucher