Co wziąć na kurs w Alpach i Tatrach

Sprzęt wspinaczkowy:

  • Nie jest wymagane posiadanie własnego sprzętu. Szkoła zapewnia uczestnikom na okres kursu pełne atestowane wyposażenie wspinaczkowe: liny, uprzęże, hełmy ochronne i inne niezbędne akcesoria. Dopuszczamy możliwość używania przez uczestnika własnego sprzętu osobistego: kasku, uprzęży, karabinków czy przyrządu asekuracyjnego – o ile posiada  odpowiednie certyfikaty i atesty!
  • Każdy uczestnik winien zapewnić sobie odpowiednie obuwie do wspinaczki, najlepiej specjalne buty wspinaczkowe, ale ciasno dopasowane korkotrampki też dobrze się sprawdzają. Uwaga, aby przekształcić korkotrampki w obuwie wspinaczkowe, trzeba im obciąć korki, nie będą się więc po tym zabiegu nadawały do gry w piłkę ;)

 

Sprzęt turystyczny, odzież:

  • Tatry i Alpy to już wysokie góry. Silne wiatry i dłuższe okresy złej pogody nie są tam niczym dziwnym. Nawet w lipcu temperatura powietrza może spaść poniżej zera i może posypać śniegiem. Odzież wiatro-deszczo-ciepłochronna, np. bluza polar + lekka kurtka nieprzemakalna jest konieczna. W górach trzeba się liczyć z przemoczeniem, niezbędne jest więc także ubranie na zmianę. Trzeba też zabrać czapkę i rękawiczki.
  • Na wspinaczkę spodnie od dresu , legginsy, oraz koszula lub bluza z długimi rękawami. Potrzebny jest również nieduży plecak (25-40l) do transportowania sprzętu, prowiantu, etc. W ostateczności można się wspinać z dużym plecakiem, ale jest to dość niewygodne. Na podejścia pod ścianę buty turystyczne chroniące kostkę i stabilizujące staw skokowy.
  • Noclegi we własnym śpiworze UWAGA! Często noclegi są pod namiotem, a letnie noce w Alpach Tatrach bywają bardzo zimne. Konieczny jest dobry, ciepły śpiwór – „Magic one kilo bag” raczej się nie sprawdzi ;-) . Karimata albo materac .

Dokumenty:

  • Gdy uczestnik jest niepełnoletni wymagana jest zgoda pisemna obojga rodziców lub opiekunów prawnych [zgoda_rodzicow], a także wymagane jest zaświadczenie lekarza pierwszego kontaktu o braku przeciwwskazań do uprawiania wspinaczki na poziomie rekreacyjnym.
  • Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ – do uzyskania we własciwym oddziale NFZ – niezbędna na kursach odbywajacych sie poza granicami Polski.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt : zapytania@wspinaczkowe.pl

Powróć do poprzedniej strony