Co wziąć na kurs w Sokolikach

 

Sprzęt wspinaczkowy, buty wspinaczkowe:

  • Nie jest wymagane posiadanie własnego sprzętu. Szkoła zapewnia uczestnikom na okres kursu pełne atestowane wyposażenie wspinaczkowe: liny, uprzęże, hełmy ochronne i inne niezbędne akcesoria. Dopuszczamy możliwość używania przez uczestnika własnego sprzętu osobistego: kasku, uprzęży, karabinków czy przyrządu asekuracyjnego – o ile posiada  odpowiednie certyfikaty i atesty!
  • Każdy uczestnik winien zapewnić sobie odpowiednie obuwie do wspinaczki, najlepiej specjalne buty wspinaczkowe, bez problemu można je nabyć np. w popularnej sieci sklepów Decathlon w bardzo dogodnych cenach.

 

Sprzęt turystyczny, odzież:

  • Do wspinaczki najlepiej nadaje się lekka, niekrępująca ruchów  odzież sportowa np. spodnie, legginsy, bluza z długimi rękawami a na ciepłe dni koszulka bawełniana. Krótkie spodenki nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nieuważny wspinacz może w nich bardzo łatwo  poobcierać kolana.
  • Sokoliki nie są wielkimi górami, jednak ze względu na wpływy surowego i zmiennego klimatu Karkonoszy, niezbędne jest ubranie chroniące przed wiatrem, deszczem i chłodem, np.: zestaw polar plus kurtka nieprzemakalna.W chłodniejszych miesiącach (kwiecień, październik) warto zabrać również ciepłą czapkę i rękawiczki.
  • Do podchodzenia w skałki najlepiej sprawdzają się lekkie, sięgające ponad kostkę buty turystyczne o profilowanej podeszwie typu vibram.
  • Do transportowania sprzętu, prowiantu i dodatkowej odzieży w skałki warto mieć nieduży plecak (20-30l). Dobrze sprawdzi się plecak miejski lub rowerowy. W chłodniejsze dni zabranie termosu z gorącą herbatą także nie będzie zbytnią przesadą.

Dokumenty:

  • Gdy uczestnik jest niepełnoletni wymagana jest zgoda pisemna obojga rodziców lub opiekunów prawnych [pisemna zgoda rodziców], a także wymagane jest zaświadczenie lekarza pierwszego kontaktu o braku przeciwwskazań do uprawiania wspinaczki na poziomie rekreacyjnym.
  • Uczestnicy pełnoletni nie są zobligowani do przedłożenia zaświadczenia lekarskiego, wymagamy jednak oświadczenia o dobrym stanie zdrowia oraz kondycji psychofizycznej umożliwiającej udział w kursie. W oświadczeniu zawarta jest także klauzula iż uczestnik świadomy jest ryzyka z jakim wiąże się uprawianie wspinaczki. [OŚWIADCZENIE]

W razie wątpliwości prosimy o kontakt : zapytania@wspinaczkowe.pl

Powróć do poprzedniej strony