Obóz El Chorro

Kursy wspinaczkowe w El Chorro

Kursy wspinaczkowe w El Chorro

El Chorro – RAJ WSPINACZKOWY położony 60 km od miasta Malaga w hiszpańskiej Andaluzji. Wąwóz El Chorro oraz okoliczne ściany to typowy południowy wapień – w przewieszonych partiach żółta skała z naciekami, pionowe oraz połogie partie skały wystawione bezpośrednio na opady deszczu są szare i zazwyczaj szorstkie (wampiry). Każdy znajdzie tutaj drogi odpowiednie do swoich umiejętności i preferencji, począwszy od jednowyciągowych dróg sportowych 
po drogi wielowyciągowe zarówno całkowicie ubezpieczone, jak i wymagające własnej protekcji , wysokość ścian sięga 300 m.
Wąwóz El Chorro jest atrakcją samą w sobie – oprócz rewelacyjnych wspinaczek warto poświęcić jeden dzień na wycieczkę w głąb kanionu z aparatem fotograficznym. Osobliwością jest kładka poprowadzona wzdłuż wąwozu, mniej więcej w połowie wysokości ścian (Camino del Rey). Klimat śródziemnomorski, sporadycznie zdarzające sie opady, a przede wszystkim różnorodność skalnego wspinania od stalaktytów, kalafiorów, grzybów skalnych, kaloryferów, po groty i jaskinie czynią ten rejon obowiązkowym punktem na mapie wspinaczkowej każdego wspinacza. 

Cennik / Terminy / Rezerwacja/ Voucher